/

 

 

KONTAKTUPPGIFTER

För att komma i kontakt med styrelsen kan du antingen träffa oss 17.30-18.00 tredje måndagen i varje månad i föreningslokalen på Nordostpassagen 36. Vill du skicka e-post till hela styrelsen kan du skicka till styrelsen@blavalen.se och för enskilda medlemmar, förvaltning och telefonnummer se nedan.


Teknisk förvaltning: PLL Fastighetsförvaltning AB 

Teknisk förvaltare: Victor Tobin, 031-19 80 19

Fastighetsskötare: Fredrik Nielsen, 031-102115, fredrik.nielsen@pllfastighet.se

Fastighetsexpeditionen; i markplan NP 36, är öppen; 

Onsdagar 08.00-09.00 

Felanmälan av fastighetsrelaterade ärenden:

031-19 80 19, måndag-fredag 8.00-16.00 eller via hemsidan pllfastighet.se eller lämna ett meddelande på telefonsvararen.

Vid risk för skada på fastigheten, utanför kontorstid:

- ring 031-21 04 00 eller 031-80 24 24, Låsinvest.

Vid akuta åtgärder som vattenläcka; ring ditt försäkringsbolag.

Felanmälan hiss: Vinga Hiss 031-776 57 01


Ekonomisk förvaltn: Primär Fastighetsförvaltning AB

Avgifter/hyror - Robin Iholin, telefon 031-709 10 71 robin.iholin@primar.se 


Garageplats: ansök hos Primär: 031-709 10 00

ComHem telefon 0771-55 00 00

Vid personfara; ring 112


Vid misstanke om brottslig aktivitet, kontakta grannsamverkan@blavalen.se 

För ytterligare information; se anslagstavlan i entrén.




Styrelsen BRF Blåvalen

Johan Lundegren, ordförande: johan@blavalen.se

Ansvarsområde: avtal, underhåll & attestering

Annika Attesjö, sekreterare: annika.a@blavalen.se

Ansvarsområdeinformation, nyhetsbrev,  Bostadsrätterna

Annika Göransson, annika.g@blavalen.se

Ansvarsområde Ekonomi

Annika Lundberg, annika.l@blavalen.se

AnsvarsområdeGrannsamverkan

Ingemar Nilsson, ingmar@blavalen.se

Ansvarsområde: lås, taggar, el

Richard Flodinrichard@blavalen.se

Ansvarsområde: Garage, Elbilsplatser 

Christoffer Wahlborg, christoffer@blavalen.se

Ansvarsområde:

Vernesa Dzelic Talajicvernesa@blavalen.se

Ansvarsområde:


Valberedning: Rebecka Widell, rebecka.widell@gmail.com




Du kan även använda det här formuläret om du vill komma i kontakt med oss. Vi hör av oss så snart vi kan!